زین فین نتورک (xinfin network)

urlfa.com

Contents

قیمت لحظه ای زین فین نتورک

 

نمودار زین فین نتورک


همان‌طور که احتمالا می‌دانید هر ارز دیجیتال با هدف خاصی به وجود آمده است، برخی از این اهداف نو هستند بنابراین هیچ ارز دیجیتال دیگری را به عنوان رقیب ندارند، اما برخی از ارزهای دیجیتال هم به وجود می‌آیند که نواقص ارزهای دیجیتال موجود را برطرف کنند و یا به طور کلی با ارز دیجیتال مشابه خود رقابت کنند. ارز دیجیتال زین فین نتورک (XinFin Network) یکی از همین ارزهای دیجیتال است، با بررسی این ارز دیجیتال متوجه خواهیم شد که همانند اتریوم قصد دارد بستری را برای پیاده‌سازی دیگر پروژه‌ها فراهم کند.

در ادامه به بررسی تمام ویژگی‌های رمزارز زین فین نتورک خواهیم پرداخت.

معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال زین فین نتورک XinFin Network

زین فین نتورک یک شرکت سنگاپوری است که بر روی تجارت جهانی و مالی متمرکز شده است. در ادامه موسسان این پروژه را معرفی خواهیم کرد.

Alan Lai

ایشان در سمت مدیریت پروژه در شرکت مشغول به کار هستند، البته Alan Lai علاوه بر مدیریت مسئول تحقیق و توسعه پروژه نیز است.

Atul Khekade

Atul Khekade با دانش و تجربه‌ای که داشته است به عنوان یک متخصص در زمینه توسعه پروژه همکاری دارد، وی همچنین یکی از سرمایه‌ گذاران اولیه زین فین نتورک نیز به حساب می‌آید.

Ritesh Kakkad

Ritesh Kakkad استراتژیست نمونه در حوزه بلاک چین است او نیز یکی از سرمایه گذاران اولیه پروژه زین فین نتورک به شمار می‌آید.

Sameer Dharap

Sameer Dharap یک کارآفرین است که در حوزه بلاک چین تخصص دارد.

علاوه بر تیم متخصصین پروژه افراد سرشناسی همچون Roger Ver که بنیان گذار Bitcoin.com است، به عنوان مشاور در این پروژه نقش داشته‌اند.

تاریخچه ارز دیجیتال زین فین نتورک

ارز دیجیتال زین فین نتورک در سال 2018 و با قیمت 0.0036 در صرافی‌های ارز دیجیتال لیست شد. این رمزارز توانست بالافاصله پس از ورود به بازار رشد نسبی را تجربه کند اما پس از آن تا اواخر سال 2020 نوسانات چندانی را در نمودار قیمتی این رمزارز شاهد نیستیم.

اما اگر بخواهیم به بررسی دقیق‌تر افت و خیزهای ارز دیجیتال XinFin Network بپردازیم باید بگوییم که این رمزارز پس ورود به بازار ارزهای دیجیتال توانست یک اوج قیمتی از نوع هیجانی را تجربه کند، قیمت این رمزارز پس از صعود به 0.012 هم رسیده بود که رشدی نسبتا عالی برای این رمزارز به شمار می‌آمد، البته پس از آن به سرعت قیمت زین فین نتورک به 0.0005 هم رسید که از قیمت اولیه آن هم کمتر بوده است. این روند تا ماه می سال 2020 ادامه داشت و از همان زمان رمزارز زین فین نتورک با شیب بسیار ملایم حرکت رو به بالایی را آغاز کرد، از ماه آپریل سال 2021 بود که زین فین نتورک توانست حرکتی رو به بالا با شیب تندی را تجربه کند به طوری که قیمت این رمزارز در تاریخ 21 آگوست سال 2021 به بالاترین ارزش خود یعنی 0.19 رسید.

در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت حدودی 0.11 در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال در حال مبادله شدن است.

ویژگی های این ارز دیجیتال

 • نماد اختصاری ارز دیجیتال زین فین نتورک، XDC است.
 • این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 1.43 میلیارد دلار رتبه‌ی 75 از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده است و 0.05 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
 • زین فین نتورک یک شبکه بلاک چین هیبریدی است که در تجارت و امور مالی کاربردهای فراوانی دارد.
 • اوج قیمت رمزارز زین فین نتورک 0.19 بود که در تاریخ 21 ماه آگوست سال 2021 به آن رسید و در حال حاضر با افت 40 درصدی از آن زمان با قیمت تقریبی 0.11 دلار در صرافی‌ها مبادله می‌شود.
 • TFD کنسرسیومی است که متشکل از سرمایه گذاران سازمانی و تجار است که هدف آنها بالا بردن شفافیت در معاملات و توزیع ریسک است. ارز دیجیتال XDC پس از پیوستن به TFD تغییرات عمده‌ای را در پیش گرفت و به عبارت دیگر یکی از دلایل رشد زین فین نتورک پیوستن به TFD بوده است.
 • ارائه لجرمیل که یک روش برای ارسال ایمیل به صورت غیرمتمرکز است، در تاریخ 4 آگوست از طرف زین فین نتورک منتشر شد، هدف آنها امنیت بسیار بالا، حفظ حریم خصوصی و پیشگیری از حملات غیرمتمرکز بود. برخی این مورد را نیز یکی دیگر از دلایل رشد رمزارز زین فین نتورک عنوان می‌کنند.
 • توانایی شبکه زین فین نتورک در همکاری که به معنی اتصال و برقراری ارتباط در میان چند شبکه بلاک چین است، یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این شبکه است که به موجب آن شبکه‌های بلاک چین می‌توانند از از تمام پتانسیل خود بهره‌مند شوند.
 • شبکه زین فین تنورک از روش شاردینگ برای حل مشکل مقیاس پذیری کمک می‌گیرد.
 • بلاک چین زین فین نتورک یک شبکه ترکیبی است که می‌توان از آن به عنوان بستری برای برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کرد.
 • روش اجماع در شبکه زین فین نتورک، XinFin Delegated Proof of Stake یا زین فین موکل سهام (XDPoS) است.
 • کارمزد تراکنش‌ها در شبکه زین فین نتورک، یک درصد میزان کارمزد شبکه اتریوم است.
 • مدت زمان مورد نیاز برای تایید یک تراکنش در شبکه زین فین نتورک 2 ثانیه است در حالی که این عملیات در شبکه اتریوم به 15 ثانیه زمان نیاز دارد که به مراتب مدت زمان بیشتری است.
 • شبکه زین فین نتورک در ابتدای راه قرار دارد با این حال اگر تیم پروژه موفق شود اهداف مطرح شده را محقق کند می‌توان گفت که زین فین نتورک عملکردی بهتر از شبکه اتریوم خواهد داشت.
 • ارز دیجیتال XinFin Network در گذشته بر روی شبکه اتریوم قرار داشت اما با ایجاد شبکه اختصاصی خود، این رمزارز در تاریخ 31 مارس سال جاری (2021) به شبکه خود منتقل شد.
 • با توجه به هدف تیم زین فین نتورک در جذب دولت‌ها، خلاهای زیرساختی بین‌المللی تا جای ممکن کاهش خواهند یافت. به اعتقاد تیم تیم به جای طی مسیر معمول برای جذب دولت‌ها بهتر است کمبود بودجه‌های آنها را تامین کرد تا به این صورت دولت به سمت آنها کشیده شود.
 • تمام قراردادهای هوشمند اتریوم قابل اجرا بر روی شبکه بلاک چین زین فین نتورک هستند.
 • شرکت‌ها و موسسات قدیمی در حال آگاه شدن از فواید بلاک چین هستند، این موضوع باعث شده که برخی از این موسسات تصمیم به کوچ به سمت بلاک چین را داشته باشند. شبکه زین فین نتورک می‌تواند با در اختیار گذاشتن فضایی برای تست امور مالی غیرمتمرکز، پیش از انتقال کامل به آن سمت، آمادگی کامل را برای این تحول ایجاد کند.
 • شبکه بلاک چین زین فین نتورک دارای 100 میلیارد توکن است و این میزان به گروه‌های مختلف تخصیص داده شده است:
 • شرکت‌ها و سازمان‌هایی که نودهای اصلی شبکه را کنترل و میزبانی می‌کنند، بیشترین میزان که 32.5 درصد کل توکن‌ها را شامل می‌شود را در اختیار دارند.
 • تیم توسعه‌دهنده پروژه صاحب 25 درصد از توکن‌ها است.
 • 15 درصد توکن‌ها نیز به استخر توسعه شبکه تخصیص داده شده است.
 • در نهایت 10 درصد نیز نقش حفاظتی در برابر نوسانات قیمتی رمزارز زین فین نتورک را دارد.

مزایا و معایب

مزایا

 • با اینکه کاربرد شبکه‌های بلاک چین اتریوم و زین فین نتورک نزدیک به هم است، شبکه زین فین نتورک برخی ایرادات موجود در شبکه‌ی اتریوم همچون کارمزد بالای تراکنش‌ها، مقیاس پذیری و در نهایت مدت زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش‌ها را بهینه کرده است و به این صورت می‌توان گفت که شبکه زین فین نتورک مزایایی نسبت به شبکه اتریوم دارد.
 • پیوستن به کنسرسیوم TFD یکی از دلایلی است که باعث رشد قیمتی رمزارز زین فین نتورک شد و به این ترتیب اعتبار آن نیز بالا رفت.
 • استفاده از روش شاردینگ به عنوان یک راه حل برای مشکل مقیاس پذیری یکی دیگر از مزایای رمزارز زین فین نتورک به حساب می‌آید.
 • زین فین نتورک یک شبکه بلاک چین ترکیبی است که به توسعه‌دهندگان برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین این فرصت را می‌دهد که برنامه‌های خود را بر روی این شبکه مستقر کنند.

معایب

تعداد صرافی‌های پشتیبانی کننده از رمزارز زین فین نتورک محدود است و علاوه بر آن امکان انجام معاملات شرطی بر روی این ارز دیجیتال در هیچ صرافی وجود ندارد.

کاربردهای این ارز دیجیتال

توسعه‌دهندگانی که قصد داشته باشند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را طراحی و اجرا کنند می‌توانند از شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال به عنوان بستری مناسب استفاده کنند.

معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند با ایجاد حساب کاربری در صرافی‌هایی که رمزارز زین فین نتورک را ارائه می‌دهند، این ارز دیجیتال را در زمان مناسب خریداری کرده و با بالا رفتن قیمت سود خوبی را کسب کنند.

با کمک ارز دیجیتال XinFin Network می‌توان در پلتفرم Shopping.io خریدهایی را از سایت‌های آمازون، eBay و والمارکت با تخفیف 2 درصدی انجام انجام داد.
موسسات و سازمان‌هایی که قصد دارند تجارت خود را بر روی بلاک چین پیاده‌سازی کنند می‌توانند با استفاده از شبکه بلاک چین زین فین نتورک آمادگی اولیه برای این تحول را کسب کنند.

کیف پول هایی که ارز دیجیتال زین فین نتورک XinFin Network

یکی از کارهایی که به حفظ سرمایه شما بعد از خرید ارزهای دیجیتال کمک می‌کند، انتقال دارایی دیجیتال خریداری شده به یک کیف پول معتبر است زیرا صرافی‌ها همواره در معرض خطر هک و یا کلاه‌برداری و دیگر مشکلات هستند. کیف پول‌هایی نیز برای کاربران در صرافی‌ها تعبیه شده است که توصیه می‌شود ارزهای دیجیتال خود را در آن کیف پول‌ها ذخیره ننمایید. در ادامه چند کیف پول مناسب برای ذخیره ارز دیجیتال زین فین نتورک به شما معرفی خواهیم کرد.

– کیف پول رسمی زین فین نتورک (XDC Wallet)

بهترین و اولین گزینه برای ذخیره هر ارز دیجیتالی کیف پول رسمی ارائه شده از سمت تیم پروژه است. خوشبختانه زین فین تنورک نیز کیف پول رسمی خود را ارائه داده است. این کیف پول با رابط کاربری ساده‌ای که دارد برای استفاده‌ی هر شخصی مناسب است، به علاوه کاربران می‌توانند علاوه بر واریز و برداشت و ساخت کیف، عملیاتی همچون استفاده از قراردادهای هوشمند را درون این کیف پول داشته باشند.

– کیف پول نرم افزاری لومی (Lumi)

کیف پول نرم افزاری لومی ولت با داشتن امنیتی قابل قبول، از بیش از 1200 ارز دیجیتال مختلف از جمله زین فین نتورک پشتیبانی می‌کند. این کیف پول نرم افزاری به طور رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است.

– کیف پول سخت افزاری DCENT

کیف پول‌های سخت افزاری به دلیل امنیت بالایی که دارند برای افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت و یا سرمایه گذاری با حجم سنگین را دارند بیشترین کاربرد را دارند. کیف پول سخت افزاری DCENT با داشتن چنین ویژگی‌ها و امنیت بالایی که دارد برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال از جمله رمزارز XinFin Network مناسب است.

خرید ارز دیجیتال زین فین نتورک

بهترین و معتبرترین روش خرید ارزهای دیجیتال، خرید آنها از صرافی‌های معتبر داخلی و خارجی است. در ادامه مسیری که باید برای خرید این ارز دیجیتال را در صرافی‌های ایرانی و خارجی طی کنید مطرح می‌کنیم، اما در اینجا باید یادآوری کنیم که خرید ارزهای دیجیتال آخرین مرحله سرمایه گذاری و یا معامله گری است که کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست، پیدا کردن ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری و یا معامله گری و همچنین ثبت شفارش خرید و فروش در بهترین زمان، همان چیزی است که به شما کمک می‌کند که سود بالاتری از بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید، در غیر این صورت اگر شما دانش کافی برای پیدا کردن بهترین نقطه ورود به معامله را نداشته باشید احتمالا به زودی سرمایه خود را از دست خواهید داد. توصیه ما به شما این است که با شرکت در یک کلاس آموزش ارز دیجیتال که خوشبختانه امروزه به صورت آنلاین هم وجود دارند، دانش کافی برای فعالیت در این بازار را کسب کنید. فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال بازاری پرنوسان و پرریسک است که همان‌طور که می‌تواند سود خوبی را نصیب شما کند، به سرعت نیز می‌تواند کل سرمایه شما را نابود کند.
اما برویم به سراغ مراحل خرید رمزارز زین فین نتورک از صرافی‌های داخلی و خارجی.

صرافی ایرانی

خرید این ارز دیجیتال از یک صرافی ایرانی می‌تواند به سادگی انجام یک خرید اینترنتی باشد، شما در یک صرافی ایرانی به راحتی و با کمک حساب بانکی خود نیز می‌توانید رمزارز زین فین نتورک را تهیه کنید. برای این کار کافی است در یک صرافی ایرانی که رمزارز زین فین نتورک را پشتیبانی می‌کند، حساب کاربری ایجاد کرده و با شارژ حساب کاربری خود و ثبت سفارش خرید، رمزارز زین فین نتورک را خریداری کنید.

صرافی خارجی

خرید این ارز دیجیتال یا هر ارز دیجیتال دیگری از صرافی‌های خارجی به مراحل بیشتری نیاز دارد. شما نمی‌توانید در یک صرافی خارجی با کمک ریال و درواقع حساب بانکی‌تان فعالیت کنید، برای این کار شما به یک ارز دیجیتال دیگر (در برخی موارد برخی از ارزهای فیات همچون دلار و یورو نیز قابل استفاده هستند) نیاز خواهید داشت. در نتیجه شما باید ابتدا در یک صرافی ایرانی مقداری ارز دیجیتال همچون بیت کوین و یا تتر را خریداری کنید و سپس با انتقال رمزارز خریداری شده به صرافی خارجی، به راحتی رمزارز زین فین نتورک را در صرافی خارجی با ثبت یک سفارش خرید تهیه کنید.

اینکه در صرافی ایرانی بیت کوین، تتر و یا ارزهای دیگر را بخرید به این بستگی دارد که صرافی خارجی که شما قصد خرید رمزارز زین فین نتورک را از آن دارید به شما اجازه خرید رمزارز زین فین نتورک به کمک کدام ارز دیجیتال را فراهم کرده است. در ادامه صرافی‌هایی که ارز دیجیتال زین فین نتورک را پشتیبانی می‌کنند، خواهیم آورد.

صرافی های پشتیبانی کننده

کوکوین، Bitfinex، Bittrex، Liquid، Indodax، Probit Global، Mercatox، Bitrue، BitMart، HitBTC، Hotbit، Changelly PRO، STEX، WBF Exchang صرافی‌هایی هستند که شما با داشتن یک حساب کاربری در آنها می‌توانید رمزارز زین فین نتورک را خریداری کنید. خرید رمزارز زین فین نتورک در صرافی‌های ذکر شده تنها در بازار اسپات (نقدی) ممکن است و در حال حاضر هیچ صرافی امکان باز کردن معاملات شرطی بر روی رمزارز زین فین نتورک را فراهم نکرده است.

پروژه های ارز دیجیتال زین فین نتورک

 • Shopping.io

Shopping.io یک شرکت تجارت الکترونیک است که کاربران آن می‌توانند با کمک ارزهای دیجیتال خریدهایی از پلتفرم‌های آمازون، eBay و والمارت را داشته باشند. اگر کاربران برای خرید خود از رمزارز XDC استفاده کنند، 2 درصد تخفیف در خرید آنها اعمال می‌شود.

 • HAPI

هاپی (HAPI) به پروتکل امنیت سایبری درون زنجیره‌ای اشاره دارد. از این پروتکل برای بالا بردن امنیت پروژه‌های غیرمتمرکز و همچنین جلوگیری از هک شدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آینده‌ ارز دیجیتال زین فین نتور

آینده‌ی ارز دیجیتال XDC به عوامل متعددی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال و هدف به وجود آمدن و عملکرد شبکه زین فین نتورک اشاره کرد. زین فین نتورک شبکه‌ای مشابه شبکه اتریوم است که به عنوان بستری برای پیاده‌سازی دیگر پروژه‌ها و تعامل با قراردادهای هوشمند معرفی شده است. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که زین فین نتورک مشکلاتی نظیر مقیاس پذیری و کارمزد بالای معاملات که در شبکه اتریوم شاهد آن هستیم را ندارد. همین موضوع می‌تواند پروژه‌های بسیاری را در صورتی که زین فین نتورک بتواند خود را به خوبی ثابت کند، به سمت خود بکشاند.

همچنین انتظار می‌رود که تیم متخصص پروژه به همراه مشاورانی که دارد در توسعه شبکه عملکرد خوبی را از خود نشان دهند.

به علاوه تبدیل شدن به یک شبکه عمومی از نوع بلاک چین که می‌تواند نیازهای مشاغل کوچک و بزرگ و حتی دولت‌ها را نیز برطرف کند دیگر دلیلی است که می‌توان به خاطر آن انتظار آینده‌ای درخشان را از رمزارز زین فین نتورک داشت. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند با کمک قراردادهای هوشمند تعبیه شده در شبکه به ادغام و صدور توکن بپردازند. بلاک چین ترکیبی به کار رفته در شبکه زین فین نتورک با توجه به ویژگی‌های عالی که دارد توجه بسیاری را به خود جذب کرده است.

در نهایت باید دید که ارزهای دیجیتال در آینده چه وضعیتی پیدا می‌کنند، آیا عموم مردم و حتی دولت‌ها ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند؟ جواب به چنین سوالاتی شاید خیلی ساده به نظر نرسد با این حال هستند متخصصان و اقتصاددانانی که آینده‌ی اقتصاد دنیا را عجین با ارزهای دیجیتال می‌دانند.

Digital Coin Price که یک پلتفرم معتبر در رابطه با داد‌ه‌های اطلاعاتی رمزارزها است نیز پیش ‌بینی‌هایی انجام داده و منتشر کرده است، بر اساس آنچه این وبسایت منتشر کرده است قیمت این ارز دیجیتال در آینده به این صورت خواهد بود:

 • 0.084 دلار تا پایان سال 2021
 • 0.096 دلار تا پایان سال 2022
 • 0.16 دلار تا پایان سال 2025
 • 0.19 دلار تا پایان سال 2026
 • 0.25 دلار تا پایان سال 2028

توجه داشته باشید که این فقط یک پیش‌بینی است و امکان دارد اتفاقات بسیاری در این بین بیفند که بر قیمت رمزارز زین فین نتورک نیز تاثیر بگذارد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در سرمایه‌ گذاری باید به آن توجه ویژه داشت مدیریت سرمایه است، به هیچ عنوان از آن غافل نشوید.

سخن آخر

ارز دیجیتال و شبکه‌ی بلاک چین زین فین نتورک با هدف فراهم کردن بستری برای پیاده‌سازی پروژه‌های دیگر طرحی و ارائه شد. هدف شبکه نوآورانه نبود و پیش از این اتریوم با همین هدف ایجاد شده بود، اما شبکه اتریوم با مشکلاتی نظیر کارمزد بالا و مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می‌کند. تیم توسعه‌دهنده پروژه زین فین نتورک با برطرف کردن این مشکلات و همچنین برنامه‌هایی که برای آینده این شبکه و رمزارز آن دارند می‌توانند زین فین نتورک را بیش از پیش مطرح کنند. سعی ما بر این بود تا در مقاله‌ی ارائه شده به تمام ویژگی‌های ارز دیجیتال و شبکه زین فین نتورک پردازیم.

سوالات متداول

آیا ارز دیجیتال زین فین نتورک XinFin Network یک توکن است؟

خیر، ارز دیجیتال زین فین نتورک کوین شبکه اختصاصی خود به همین نام یعنی “زین فین نتورک” است. از آنجایی که این ارز دیجیتال شبکه خاص خود را دارد به آن کوین می‌گوییم و نه توکن.

کدام کیف پول‌ ها از رمزارز زین فین نتورک XinFin Network پشتیبانی می‌ کنند؟

کیف پول رسمی زین فین نتورک (XDC Wallet)، کیف پول نرم افزاری لومی (Lumi)، کیف پول سخت افزاری DCENT

کدام صرافی‌ها زین فین نتورک XinFin Network را ارائه می‌ دهند؟

کوکوین، Bitfinex، Bittrex، Liquid، Indodax، Probit Global، Mercatox، Bitrue، BitMart، HitBTC، Hotbit، Changelly PRO، STEX، WBF Exchang

کاربرد اصلی زین فین نتورک XinFin Network چیست؟

زین فین نتورک همانند اتریوم با هدف به وجود آوردن بستری برای پروژه‌های دیگر به وجود آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *