رزبری پای – Raspberry pi

urlfa.com

Raspberry Pi یک کامپیوتر کم هزینه با اندازه کارت اعتباری است که به مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون متصل می‌شود و از صفحه کلید و ماوس استاندارد استفاده می‌کند. این یک دستگاه کوچک توانا است که به افراد در هر سنی امکان می‌دهد محاسبات را کشف کنند و یاد بگیرند که چگونه به زبان‌هایی مانند اسکرچ و پایتون برنامه نویسی کنند. این می‌تواند هر کاری را که از یک رایانه رومیزی انتظار دارید انجام دهد، از مرور اینترنت و پخش ویدیوهای با کیفیت بالا گرفته تا ساخت صفحات گسترده، پردازش کلمات و بازی کردن.

علاوه بر این، Raspberry Pi توانایی تعامل با دنیای خارج را دارد و در مجموعه گسترده‌ای از پروژه‌های سازنده دیجیتال، از ماشین‌های موسیقی و آشکارسازهای والدین گرفته تا ایستگاه‌های هواشناسی و توییت کردن خانه‌های پرندگان با دوربین‌های مادون قرمز، استفاده شده است. ما می‌خواهیم ببینیم که Raspberry Pi توسط بچه‌های سرتاسر جهان برای یادگیری برنامه نویسی و درک نحوه کار رایانه‌ها استفاده می‌شود.

تاسیس Raspberry pi

بنیاد رزبری پای بنیاد Raspberry Pi یک موسسه خیریه آموزشی ثبت شده (شماره ثبت 1129409) مستقر در بریتانیا است. هدف بنیاد ما پیشبرد آموزش بزرگسالان و کودکان به ویژه در زمینه کامپیوتر، علوم کامپیوتر و موضوعات مرتبط است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کارهای خیریه بنیاد به صفحه داستان های ما مراجعه کنید. می‌توانید درباره تاریخچه رسپبری پای و افرادی که به موفقیت امروز آن کمک کرده‌اند، در صفحه درباره ما بیشتر بخوانید.

برنامه نویسی Nodejs در رزبری پای (Raspberry pi) رو در w3schools یاد بگیرید.