هورایزن (Horizen)

urlfa.com

Horizon Website

ارز دیجیتال هورایزن به گفته‌ی بنیان‌گذاران این رمزارز شبکه و توکنی کاملا غیرمتمرکز دارد. این رمزارز با هدف رفع مشکلات امنیتی و همچنین مقیاس پذیری موجود در شبکه‌های بلاک چین به وجود آمد. هورایزن با به کارگیری زنجیره‌های جانبی، نودهایی با وظایف متفاوت و حریم خصوصی که ایجاد می‌کند، بستری امن و مقیاس پذیر برای کاربران فراهم کرده است.

نه تنها برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال که برای مطالعه‌ی مطالبی در این زمینه نیز، به سطحی از دانش در حوزه ارزهای دیجیتال نیاز خواهید داشت و همان‌طور که می‌بینید گستره‌ی وسیعی از کلمات جدید در این حوزه به کار گرفته می‌شوند. رمزارزها یک دنیای جدید در اقتصاد و بسیاری از دیگر شاخه‌های جامعه به وجود آورده‌اند و البته به گفته‌ی تعداد زیادی از اقتصاددانان و متخصصین، ارزهای دیجیتال آینده‌ی اقتصاد دنیا خواهند بود، در نتیجه کسب دانش در این زمینه امری ضروری به نظر می‌رسد. برای نیل به این هدف طی کردن یک دوره آموزش ارز دیجیتال می‌تواند شما را به سطح خوبی از دانش برساند تا بر اساس دانش کسب شده بتوانید سود خوبی را از بازار ارزهای دیجیتال سهم خود کنید.

در ادامه ما رمزارز هورایزن و تمام ویژگی‌های آن را برای شما خواهیم آورد، پس اگر این رمزارز و فناوری‌های به کار رفته در آن برای ایجاد امنیت و رفع مشکل مقیاس پذیری برای شما هم جالب به نظر می‌رسد این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال هورایزن Horizen

رابرت ویگلیون (Robert Viglione) و رولف ورس لوئیس (Rolf Versluis) بعد از فورک زد بر روی توسعه‌ی رمزارز هورایزن کار کردند. این رمزارز در ماه می سال 2017 معرفی شد و در ماه آگوست سال بعد از آن (یعنی سال 2018) نام آن به از زن‌ کش (Zen Cash) به هورایزن (Horizen) تغییر کرد.

بد نیست بدانید که آقای رابرت ویگلیون یک افسر آمریکایی است که در افغانستان حضور داشته و دوره‌های آموزش بیت کوین 101 را با هدف آشنایی دانش‌آموختگان با فناوری آن برگزار کرده بود.

وی همچنین موسس و مدیرعامل آزمایشگاه‌های هورایزن و Zen Blockchain است.

اما رولف ورس لوئیس موسس و مشاور اجرایی Zen Blockchain است. وی تجربیات فراوانی در زمینه فناوری اطلاعات داشته و در این زمینه فعال بوده است، همچنین آموزش در نیروی زیردریایی ایلات متحده از دیگر سوابق وی به شما می‌رود.

جین لیپنکوت نیز سابقا یکی از موسسان و تاثیرگذاران بر روی رمزارز هورایزن بود. در حال حاضر وی در Winklevoss Capital و همچنین سمت مشاور بودن را در تلر فایننس در کنار دیگر فعالیت‌های خود در پیش گرفته است.

تاریخچه ارز دیجیتال هورایزن Horizen

ارز دیجیتال هوریزن در ژوئیه سال 2017 با قیمت تقریبی 9 دلار در صرافی‌ها لیست شد. چند روز پس از آن با رشد بیش از صد درصدی توانست با قیمت بالای 19 دلار در صرافی‌ها معامله شود، اما این تنها یک بامپ بود و این افزایش قیمت همان‌طور که ناگهانی رخ داده بود، به قیمت اولیه خود رسید و حتی از قیمت 9 دلار نیز عبور کرد طوری که یک ماه پس از آن رشد قیمتی، رمزارز هورایزن با قیمت تقریبی 3 دلار معامله می‌شد.

پس از آن کاهش قیمت، هورایزن توانست تا ماه سپتامبر همان سال قیمت 12 دلار را نیز به خود ببینید. که باز هم با کمی افت قیمت مواجه شد و برای مدتی در محدوده‌ی قیمتی 7 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شد. اما پس از آن و در اواخر سال 2017 این رمزارز توانست یک رشد قیمتی خوب را تجربه کند و به موجب آن در ماه اول سال 2018 میلادی این رمزارز با قیمت 67 دلار معامله شد. مثل هر ارز دیگری قیمت ارز دیجیتال هورایزن نیز پیوسته متغیر است، پس از رشد عالی این رمزارز، روندی نزولی را به خود گرفت به طوری که تا اواخر سال 2020 در محدوده‌ی قیمتی 4 دلار معامله می‌شد.

از اواخر سال 2020 ارز دیجیتال هوریزن همپای دیگر ارزهای دیجیتال یک صعود عالی را تجربه کرد. رمزارز هورایزن توانست بالاترین قیمت ثبت شده خود یعنی 167 دلار را در تاریخ 8 ماه می سال 2021 تجربه کند. اما پس از آن با کاهش قیمتی که داشت، قیمت این رمزارز به 43 دلار رسید و با روندی صعودی که پس از آن رخ داد این رمزارز قیمت 108 دلار را به خود دید.

در حال حاضر قیمت تقریبی ارز دیجیتال هورایزن مبلغ 74 دلار است.

ویژگی های ارز دیجیتال هورایزن Horizen

 • نماد اختصاری ارز دیجیتال هورایزن، ZEN است.
 • این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 39 میلیون دلار رتبه‌ی 106 از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده است و 0.03 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
 • نام قدیمی ارز دیجیتال Horizen، زنکش (ZenCash) بوده است.
 • این رمزارز بر روی شبکه‌ی بلاک چین ZClass پیاده سازی و اجرا شده است.
 • ارز دیجیتال هوریزن با دارا بودن حدودا 30,000 نود فعال، بیشترین تعداد گره را در میان ارزهای دیجیتال دارد.
 • تعداد کوین‌های هورایزن 21 میلیون واحد است که بیش از نیمی از آنها تا به حال استخراج شده‌اند.
 • نودها در شبکه سطوح متفاوت دارند و عملکرد آنها باهم متفاوت است.

Secure Nodes یا گره‌های امن به نودهایی اشاره دارد که کامل هستند و امنیت ارتباطات در میان نودها را حفظ کرده و باعث می‌شوند که از ایجاد ارتباطات جعلی در میان نودها جلوگیری شود.

گره‌های کامل، لیست کاملی از تراکنش‌ها و داده‌های شبکه را در اختیار دارند.

Super Nodes یا گره‌های بزرگ نیز به نودهایی گفته می‌شود که امنیت آنها بسیار بالا است، طوری که این نودها زنجیره‌های فرعی هورایزن را میزبانی می‌کنند.

 • در شبکه هورایزن از هر دو روش اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌شود. به بیان دقیق‌تر زنجیره اصلی شبکه از روش اجماع اثبات کار بهره می‌برد در صورتی که در زنجیره فرعی از روش اثبات سهام استفاده می‌شود.
 • استخراج در این شبکه بر اساس الگوریتم Equihash انجام می‌شود. در نتیجه استخراج کنندگان هورایزن می‌توانند از دستگاه‌های ماینر ASIC استفاده کنند.
 • تقسیم سود استخراج در شبکه به این صورت است که بیشترین میزان یعنی 60 درصد به فرد استخراج کننده تعلق می‌گیرد. پس از آن 20 درصد نیز برای توسعه‌ی هرچه بیشتر شبکه هزینه می‌شود و نهایتا نودهای ایمن کننده و سوپرنودها به طور مساوی 10 درصد از استخراج توکن انجام شده را سهم خود می‌کنند.
 • این شبکه برای آنکه تراکنش‌هایی بدون قابلیت رهگیری و غیرقابل نظارت داشته باشد، از پروتکل اثبات دانایی صفر استفاده می‌کند.
 • موسسان رمزارز هورایزن همچنان به دنبال افزایش میزان حفظ حریم خصوصی در این شبکه هستند.
 • با استفاده از فناوری zk-SNARKS معاملات هورایزن به صورت رمزنگاری شده و کاملا ناشناس انجام خواهد شد.
 • شبکه هورایزن از چند بخش اصلی تشکیل شده است:

Zenchat به یک برنامه پیام‌رسان اطلاق می‌شود که ارسال پیام‌ها در آن با امنیت بسیار بالایی انجام می‌شود.

Zenpub نام بخشی از شبکه هورایزن است که به یک پلتفرم برای ایجاد و ساخت فایل‌هایی مختلف به صورت کاملا ناشناس اشاره دارد.

Zenhide همان‌طور که از نام آن برداشت می‌شود، Zenhide به یک تونل در شبکه هورایزن گفته می‌شود که از آن برای ارسال داده به صورت محرمانه استفاده می‌شود.

مزایا و معایب ارز دیجیتال هورایزن Horizen

مزایا

 • هورایزن یک فضای امن برای داده‌های موجود در پلتفرم‌های ابری ایجاد می‌کند.
 • این رمزارز خطراتی که ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کنند شناسایی کرده تا به این ترتیب با امنیت ایجاد شده بتواند کاربران را به سمت خود بکشاند.
 • فناوری CCTP (Cross-Chain Transfer Protocol) امکان جا به جایی سریع و ساده‌ی توکن‌های هوزایزن را در میان شبکه اصلی و فرعی فراهم می‌کنند.
 • هورایزن یک آکادمی راه‌اندازی کرده است که به وسیله آن می‌توان علاوه بر مطالعه‌ی مقالات جالب و آموزنده در رابطه با فناوری‌های هورایزن، امکان آموزش به صورت رایگان برای عموم مردم در این آکادمی وجود دارد. آموزش‌های ارائه شده در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و حرفه‌ای ارائه می‌شوند. دانش‌آموختگان پس از گذراندن دوره‌های این آکادمی به سطوح مختلف فناوری‌های هورایزن مسلط خواهند شد.
 • غیرمتمرکز بودن یکی از مزایای ارز دیجیتال هورایزن تلقی می‌شود. با اینکه قاعدتا باید همه‌ی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز باشند، برخی از رمزارزها راه‌کارهایی برای به انجام رساندن اهداف خود در پیش گرفته‌اند که غیرمتمرکز بودن رمزارز با تهدید مواجه شده است.
 • تمام ارتباطات در میان گره‌ها به صورت کاملا رمزنگاری شده انجام می‌شود که این موضوع از بلوکه شدن نودها (گره‌ها) جلوگیری می‌کند.
 • تمام اطلاعات گیرنده، فرستنده، مبلغ انتقال داده شده در تراکنش‌های این شبکه محفوظ هستند. و به عبارتی هویت تراکنش‌ها در این شبکه به طور کامل محفوظ است. بارها اشاره کردیم که حفظ حریم خصوصی و امنیت از شاخصه‌های این شبکه است.
 • استفاده از نودهای امن در شبکه ارتباط امن میان‌-گره‌ای را ایجاد می‌کند.
 • معاملات هورایزن با به کارگیری فناوری zk-SNARKS به صورت کاملا ناشناس انجام می‌شوند.

معایب

 • روش اجماع PoW به عنوان بخشی از روش استخراج ارز دیجیتال هوریزن می‌تواند در مقایسه با ارزهای دیجیتال مشابه که از روش اجماع PoS استفاده می‌کنند باعث عقب ماندن هورایزن شود، بسیاری از متخصصین بر این باورند که روش اجماع PoS با هزینه پایین‌تر عملکرد نسبتا بهتری نسبت به روش اجماع PoW دارد.
 • استفاده از الگوریتم Equihash منجر به کسب تنها 60 درصد سود ماینر خواهد بود، با اینکه باقی آن برای اهداف مشخص هزینه می‌شود، ممکن است یک ماینر با دانستن این ویژگی از به کارگیری دستگاه‌های سخت افزاری خود برای استخراج ارز دیجیتال Horizen منصرف شود.

کاربردهای ارز دیجیتال هوریزن Horizen

هر ارز دیجیتالی که در بازار وجود دارد و در صرافی‌های ارز دیجیتال لیست شده است قابلیت آن را دارد که با خرید و فروش توسط معامله گر سودی را به او برساند، البته در صورتی که معامله گر با دانش و تجربه کافی این کار را انجام دهد. ارز دیجیتال هورایزن نیز یک ارز دیجیتال است که در چند صرافی لیست شده است و معامله گران و سرمایه گذاران می‌توانند با هدف کسب سود این ارز دیجیتال را خریداری کنند.

سیکوبا برای بالا بردن شفافیت و امنیت در پلتفرم خود از شبکه هورایزن بهره می‌برد. فعالیت سیکو در زمینه اسناد تایید بدهی است.

LTO نیز که یک شبکه بلاک چینی است بر روی یک زنجیره فرعی شبکه هورایزن پیاده‌سازی شده است. فعالیت این پلتفرم در زمینه ثبت زمین است.

به طور کلی در هر پلتفرمی که نیاز به امنیت و حفظ حریم خصوصی احساس شود، شبکه هورایزن می‌تواند به خوبی پاسخگوی این نیاز باشد.

کیف پول هایی که ارز دیجیتال هورایزن Horizen را ساپورت می‌کنند

کیف پول رسمی MyZen Wallet

کیف پول رسمی MyZen Wallet به راحتی ساخته می‌شود کافی است تا با مراجعه به وبسایت Horizen و کلیک بر روی دکمه‌ی Generate کیف پول خود را پس از وارد کردن عبارتی خاص برای خود بسازید. نکته‌ای که در رابطه با این کیف پول حائز اهمیت است این است که برای ورود به این کیف پول نیازی به نام کاربری و رمزعبور نخواهید داشت و تنها با وارد کردن همان عبارت خاص که در مرحله‌ی اولیه ثبت کردید وارد کیف پول خود خواهید شد.

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

یکی از بهترین انتخاب‌ها به خصوص برای افرادی که دارایی قابل توجهی از ارزهای دیجیتال را دارند و یا قصد سرمایه گذاری به صورت میان‌مدت و بلند مدت را دارند، استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری است. کیف پول سخت افزاری لجر یکی از بهترین کیف پول‌های سخت افزاری است که خوشبختانه از ارز دیجیتال هورایزن نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)

کوینومی یک کیف پول نرم افزاری است که به دلیل سادگی استفاده از آن برای بسیاری از کاربران محبوب است. شما می‌توانید ارزهای دیجیتال هورایزن خود را در این کیف پول محبوب با رابط کاربری عالی ذخیره کنید.

خرید ارز دیجیتال هورایزن Horizen

معتبرترین و بهترین روش برای خرید هر ارز دیجیتالی مراجعه به صرافی‌های ارائه‌دهنده آن ارز دیجیتال است. در بخش بعدی مقاله نام صرافی‌های شناخته‌ شده‌ای که ارز دیجیتال Horizen را لیست کرده‌اند برای شما آورده‌ایم، اما در این بخش قصد داریم نحوه خرید ارز دیجیتال هوریزن را مختصرا برای شما شرح دهیم.

برای خرید ارز دیجیتال ZEN می‌توانید از صرافی‌های ایرانی و یا خارجی استفاده کنید، با خرید از صرافی ایرانی فرایند خرید شما بسیار ساده و کوتاه خواهد بود، به این صورت که شما پس از ثبت نام در صرافی ایرانی به راحتی و با استفاده از کارت بانکی خود نیز می‌توانید ارز دیجیتال هورایزن و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنید.

اما شرایطی را در نظر بگیرید که صرافی ایرانی ارز دیجیتال ZEN یا هر ارز دیجیتال دیگر که قصد خرید آن را دارید لیست نکرده باشد و یا کارمزد بالای خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانی شما را از خرید رمزارز هورایزن در صرافی ایرانی منصرف کرده باشد. در این صورت شما در مرحله اول باز هم به یک صرافی ایرانی نیاز خواهید داشت. اجازه دهید با ارائه مثالی فهم این موضوع را برای شما ساده‌تر کنیم، اگر شما بخواهید ارز دیجیتال Horizen را از صرافی خارجی کوکوین خریداری کنید نیاز به ارز دیجیتال دیگری برای خرید ارز دیجیتال هورایزن دارید. شما باید با توجه به ارز دیجیتال جفت شده با رمزارز هورایزن برای خرید در صرافی کوکوین، آن رمزارز را در یک صرافی ایرانی خریداری کرده و سپس با انتقال رمزارز خریداری شده به صرافی خارجی در صرافی خارجی (در این مثال کوکوین) ارز دیجیتال Horizen را با ثبت سفارش خرید به راحتی خریداری کنید. ارز دیجیتال جفت شده با هورایزن در صرافی کوکوین، تتر است. (تتر را در صرافی ایرانی خریداری کرده و به صرافی کوکوین انتقال دهید.)

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال هورایزن Horizen

صرافی بایننس (Binance)

هر فعال بازار ارز دیجیتالی حتی اگر در صرافی بایننس حساب نداشته باشد، احتمالا نام این صرافی را به کرات شنیده است. هرچند صرافی بایننس در ارائه خدمات خود به بسیاری از کشورها محدودیت‌هایی را قائل شده است، هنوز هم بهترین یا یکی از بهترین صرافی‌های موجود ارزهای دیجیتال است.

کاربران صرافی بایننس می‌توانند با در اختیار داشتن تتر، بیت کوین، BUSD، BNB و یا اتریوم، ارز دیجیتال هورایزن را در بازار اسپات خریداری کنند.

همچنین کاربران در صرافی Binance.US می‌توانند با استفاده از دلار و یا تتر که استیبل کوینی با پشتوانه دلار آمریکا است، رمزارز هورایزن را خریداری کنند.

صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

کاربران صرافی بین‌المللی هوبی گلوبال می‌توانند با کمک ارزهای دیجیتال تتر و بیت کوین، ارز دیجیتال هورایزن را خریداری کنند. در صورتی که خرید توسط تتر انجام شود معامله‌ای گران‌تر و با مبلغ هر واحد هورایزن معادل 76.77 دلار انجام خواهد شد. اما اگر کاربران برای معامله‌ی خود از بیت کوین استفاده کنند می‌توانند معامله خود را با خرید هر واحد هورایزن به مبلغ 76.22 به انجام برسانند. (قیمت‌ها مربوط به زمان نگارش مقاله است)

صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)

کوین بیس یک صرافی آمریکایی است که لیست کردن رمزارزها در این صرافی می‌تواند اعتبار آن رمزارز را نیز بالاتر ببرد، چراکه این صرافی آمریکایی برای لیست کردن رمزارزها ابتدا آنها را از لحاظ بنیادی بررسی می‌کند و در صورت گرفتن تایید از تیم تحلیل‌گر کوین بیس، آن رمزارز در صرافی لیست می‌شود. متاسفانه این صرافی آمریکایی به دلیل تحریم امکان فعالیت ایرانیان را مجاز نمی‌شمارد. با این حال کاربران در صرافی امن کوین بیس می‌توانند با استفاده از دلار آمریکا، تتر و بیت کوین، رمزارز هورایزن را خریداری کنند.

صرافی کوکوین (Kucoin)

صرافی بین المللی کوکوین در حال حاضر به کاربران خود اجازه می‌دهد که معاملاتی را بدون انجام احراز هویت در این صرافی انجام بدهند. کاربران ایرانی نیز می‌توانند بدون احراز هویت و تغییر IP در این صرافی حساب کاربری ایجاد کرده و به معاملات خود بپردازند. کاربران این صرافی برای خرید ارز دیجیتال Horizen به استیبل کوین تتر نیاز خواهند داشت.

صرافی کوینکس (CoinEX)

صرافی بین‌المللی و شناخته‌شده CoinEx به خصوص پس از اعمال محدودیت‌های شدید صرافی بایننس، صرافی مورد استفاده بسیاری از ایرانیان شده است. فعالیت در این صرافی نیز به VPN و یا VPS که IP را تغییر می‌دهند نیاز ندارد. کاربران این صرافی برای خرید ارز دیجیتال هورایزن به رمزارزهای تتر و یا بیت کوین نیاز خواهند داشت. به این ترتیب در صورتی که شما ساکن ایران هستید و قصد خرید ارز دیجیتال Horizen را از صرافی کوینکس دارید باید ابتدا مقداری تتر و یا بیت کوین را در یک صرافی ایرانی خریداری کرده و با انتقال ارز دیجیتال خریداری شده به صرافی کوینکس ارز دیجیتال هورایزن را در بازار اسپات خریداری کنید.

علاوه بر صرافی‌هایی که در بالا معرفی شدند، شما می‌توانید در چند صرافی دیگر نیز رمزارز هورایزن را در بازار اسپات خریداری کنید. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به صرافی‌های Gate.io، اوکی اکسچنج (OKEX)، بیترکس (Bittrex)، BitGlobalT LBank و XT.COM اشاره کرد.

اما اگر بخواهید در معاملات شرطی خود از رمزارز هورایزن استفاده کنید، می‌توانید یک حساب کاربری در یکی از صرافی‌های بایننس، هوبی گلوبال، اوکی اکسچنج (OKEx)، Delta Exchange و یا کوین تایگر (CoinTiger) باز کرده و به معاملات شرطی با ارز دیجیتال Horizen بپردازید.

پروژه های ارز دیجیتال هورایزن Horizen

سیکوبا (Sikoba)

پلتفرم غیرمتمرکز سیکوبا که در زمینه اسناد تایید بدهی فعالیت می‌کند از شبکه هورایزن برای بالا بردن افزایش شفافیت در عملیات و همچنین بالا بردن امنیت در پلتفرم خود کمک گرفت.

LTO

LTO یک شبکه بلاک چینی است که در زمینه ثیت زمین فعالیت دارد، هورایزن یک یک رنجیره فرعی مخصوص این پلتفرم ایجاد کرده است.

آینده‌ ارز دیجیتال هورایزن Horizen

ارز دیجیتال هورایزن و شبکه آن از ابتدای پیدایش شبکه (فورک) در سال 2017 عملکرد رضایت‌بخشی را داشته‌اند و همواره تیم این پروژه به صورت فعال در زمینه توسعه هرچه بیشتر این شبکه کارهایی را انجام داده‌اند. همچنین این تیم اعلام کرده است که قرار است عملکرد زنجیره اصلی را پرقدرت‌تر پیش برده و برنامه‌هایی نیز برای زنجیره‌های فرعی در نظر گرفته است. در نتیجه با توجه به تیم قدرتمند هورایزن و پایبند بودن آنها به توسعه‌ی مداوم هورایزن و ایجاد چند طرح ابتکاری، می‌توان انتظار داشت که در صورت وجود جو مناسب در بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی، این رمزارز نیز منتظر روزهای خوبی باشد. از طرف دیگر با توجه به بالا رفتن آمار سرقت‌های اطلاعاتی در دنیای ارزهای دیجیتال در کنار دیگر فضاها، می‌توان احتمال نیاز بیشتر به چنین شبکه‌هایی را در آینده پیش‌بینی کرد.

با تمام اینها فراموش نکنید که ارزهای دیجیتال و شرایط حاکم بر آنها هر لحظه ممکن است تغییر کنند، پس بدانید عدم قطعیت در بازار یک اصل اساسی است به همین دلیل حتی اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی این ارز را داشته باشید باید حتما مدیریت سرمایه را در معاملات خود دخیل کنید در غیر این صورت دارایی شما ممکن است از بین برود.

سوالات متداول

این شبکه از کدام روش اجماع استفاده می‌ کند؟

شبکه هورایزن شامل یک زنجیره اصلی است که روش اجماع در آن اثبات کار (PoW) است، این شبکه همچنین زنجیره‌های فرعی دارد که در آنها از روش اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌شود.

کدام کیف پول‌ ها از رمزارز هوریزن Horizen پشتیبانی می‌ کنند؟

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)، کیف پول رسمی MyZen Wallet، کیف پول رسمی Zen Wallet

کدام صرافی‌ ها ارز دیجیتال Horizen را ارائه می‌ دهند؟

صرافی بایننس (Binance)، صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)، صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)، صرافی کوکوین (Kucoin)، صرافی کوینکس (CoinEX)، Gate.io، اوکی اکسچنج (OKEX)، بیترکس (Bittrex)، BitGlobalT LBank و XT.COM

صرافی‌های بایننس، هوبی گلوبال، اوکی اکسچنج (OKEx)، Delta Exchange و یا کوین تایگر (CoinTiger) نیز به کاربران خود امکان انجام معاملات شرطی را خواهند داد.

کاربرد اصلی Horizen چیست؟

حفظ حریم خصوصی و انتقال به صورت کاملا ناشناس و امن اصلی‌ترین کاربرد و مشخصه‌ی ارز دیجیتال Horizen است.

کلام آخر

در سال‌های اخیر دزدی اطلاعات در دنیای ارزهای دیجیتال به موضوعی نگران‌کننده برای فعالان این بازار تبدیل شده است. این تجاوز به حریم خصوصی و سرقت اطلاعات به خصوص اطلاعات نگه‌داری شده در فضاهای ابری را تهدید می‌کند. هورایزن به زبان ساده با ایجاد حصاری از به سرقت رفتن داده‌های شما جلوگیری می‌کند. سعی ما بر این بود تا در این مطلب تمام ویژگی‌ها، مزایا و معایب ارز دیجیتال هورایزن را برای شما بازگو کنیم.