آموزش سایت Coinmarketcap.com

urlfa.com

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com کوین مارکت کپ دات کام

یکی از سایت‌های بسیار مهم و پر اهمیت در زمینه تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، سایت کوین مارکت کپ Coinmarketcap | Coin Market Cap است که مخفف Cryptocurrency Market Capitalizations می‌باشد. این سایت بزرگترین و در عین حال یکی از کاملترین پایگاه‌ها برای ارزهای دیجیتال است که اطلاعات کامل و کافی در خصوص یافتن صرافی‌ها، مشاهده قیمت‌ها اطلاع از ارزهای جدید، تغییرات ارزها و سایر جزییات مربوط به ارزها را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود می‌گذارد. با استفاده از سایت کوین مارکت کپ می‌توانید به روزترین خبرها در مورد هریک از ارزهای دیجیتال را در بخش مربوط به هر ارز مشاهده کنید و با اطلاعات کافی اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود نمایید. ما در این مقاله از سری مقالات آموزش ارز دیجیتال قصد داریم که به آموزش سایت کوین مارکت کپ بپردازیم و جزییات این سایت را بررسی کنیم؛ بنابراین به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم که آموزش این سایت پرکاربرد را از دست ندهید و تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سایت coinmarketcap نیز مانند هر سایت دیگری داری اصطلاحاتی است که نیاز به آموزش دارد تا بتوانیم با آن کار کنیم. در ادامه به آموزش و بیان مهم‌ترین این اصطلاحات می‌پردازیم:

در نوار بالایی صفحه اصلی این سایت اصطلاحات زیر را مشاهده می‌کنید: (مانند تصویر)

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 1. Cryptocurrency:

تعداد ارزهای دیجیتالی که در این سایت پشتیبانی می‌شوند را به ما نشان می‌دهد.

 1. Market Cap:

حجم بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

 1. 24h Vol:

والیوم حجم معاملات را در ۲۴ ساعت گذشته به ما نشان می‌دهد.

 1. Dominance:

داممیننس یعنی سلطه بازار (به ما نشان می‌دهد که کدام یک از ارزهای دیجیتال بیشترین بخش از بازار را به خود اختصاص داده است)

این سایت براساس حجم بازار، ارزهای دیجیتال را Sort کرده و به ما نشان می‌دهد.

در این بخش سایت (طبق تصویر) اصلاحات زیر را خواهیم داشت:

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 1. Price

قیمت حال حاضر هر ارز که به صورت میانگین در صرافی‌ها گزارش می‌شود را نشان می‌دهد. (زیرا صرافی‌هایی مانند بایننس، کوکوین، کوینکس، کراکن، Hit BTC و… اختلاف قیمت کوچکی با هم دارند؛ این قیمت یا براساس صرافی بایننس گزارش می‌شود، یا به عنوان یک میانگین از این صرافی‌ها آن را در نظر می‌گیرند.)

 1. 24h %:

هر ارز نسبت به ۲۴ ساعت گذشته‌اش چه میزان کاهش/افزایش داشته است. (منظور از ۲۴ ساعت گذشته، روز گذشته در همان ساعت است).

 1. 7d %:

نسبت رشد (کاهش/افزایش) نسبت به ۷ روز گذشته را نشان می‌دهد.

 1. Market Cap

حجم بازار را برای هر ارز به صورت مجزا نشان می‌دهد.

 1. Volume (24h):

میزان پولی که از هر ارز به صورت مجزا معامله و جا به جا شده است را نشان می‌دهد.

 1. Circulating Supply:

مقدار سکه‌ای که از کل سکه‌های هر ارز در دسترس است. (با نگه داشتن بر روی این عدد می‌توانید میزان کل کوین‌هایی که وجود دارد (Maxim supply) را نیز مشاهده کنید.)

 1. Last 7 Day:

نمودار هر ارز را در ۷روز گذشته نشان می‌دهد.

به تصویر زیر توجه کنید؛ با کلیک بر روی DeFi, NFT, Polkadot Eco, BSC ECO, Yield Farming می‌توانید ارزهایی که در هر یک از این حوزه‌ها فعالیت دارند را مشاهده کنید.

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

حال به مثال زیر توجه کنید:

از بخش Cryptocurrency در کوین مارکت کپ یک ارز دیجیتال را به دلخواه انتخاب می‌کنیم؛ در اینجا ما ارز کاردانو را انتخاب کرده‌ایم.

با کلیک بر روی کاردانو وارد صفحه مربوط به آن در کوین مارکت کپ می‌شویم؛ در این صفحه می‌توانید اطلاعات مربوط به رتبه، قیمت، میزان کاهش و افزایش ارز در ۲۴ ساعت گذشته، وایت پیپر ارز دیجیتال مورد نظر، قابل استخراج بودن یا نبودن و همچنین قیمت بر پایه بیت کوین و اتریوم آن را مشاهده کنید؛ همچنین می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را با انتخاب گزینه ستاره که در کنار نام ارز دیجیتال است به Watchlist  خود اضافه کنید.

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

با اسکرول کردن صفحه هر ارز دیجیتال (در اینجا کاردانو) بخش زیر را مشاهده خواهید کرد.

در بخش Overview، نمودار کاردانو نشان داده شده است؛ شما می‌توانید این نمودار را در بازه زمانی دلخواه خود تنظیمم کنید و میزان تغییرات این ارز دیجیتال را در زمان‌های مختلف بررسی کنید؛ این بازه زمانی شامل (1 روز، 1 هفته، 1ماه، 1 سال و… است). با انتخاب ALL، این نمودار از ابتداری به وجود آمدن ارز دیجیتال (در این مثال کاردانو) را تا زمان فعلی که در آن قرار داریم با جزییات نشان می‌دهد.

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 • Chart Cardano

این قسمت نیز شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی هر کدام می‌پردازیم:

آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

این قسمت خود شامل ۳ بخش Price, Market Cap, Trading View است.

 • Price:

در این بخش حجم معاملات را با توجه به زمانی که در قسمت چارت مشخص کردیم تا زمان فعلی ما نشان می‌دهد.

 • Market Cap:

نمودار حجم معاملات را از زمان تعیین شده در روی چارت تا زمان فعلی ما نشان می‌دهد.

 • Trading view:

ما را به سایت trading view منتقل می‌کند و ما می‌توانیم چارت قیمتی رمز ارز مورد نظر خود را در اینجا مشاهده کنیم؛ همچنین می‌توانیم از قابلیت‌های دیگر و ابزارهای دیگر این بخش برای تحلیل تکنیکال استفاده کنیم.

 • Market:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

کاربرگ مارکت به ما نشان می‌دهد که ارز مورد نظر ما در اینجا (کاردانو) در چه بازارهایی فعالیت می‌کند.

این قسمت شامل سه بخش Spot, Perpetual و Future است که با کلیک بر روی هر کدام می‌توانیم ببینیم که در هر یک از بازارها با چه صرافی‌هایی، با چه نمادی، با چه قیمتی و چه حجم معاملاتی فعالیت دارد. در این مثال کاردانو بیشترین فعالیت را در بازار Spot دارد.

 • Historical Data:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

این بخش نشان می‌دهد که در روزهای گذشته ارز موردنظر ما با چه قیمتی (باز/بسته) شده است؛ همچنین میزان حجم معاملات آن نیز در این بخش نمایش داده می‌شود.

 • Wallet:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

ولت‌هایی که سازگاری برای استفاده از این رمز ارز را دارند به ما نشان می‌دهد.

 • News:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

اخبار مربوط به رمز ارز مورد نظرمان را با ذکر منبع و زمان انتشار به ما نشان می‌دهد.

 • Social:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

شبکه‌های اجتماعی که برای هر رمز ارز طراحی شده و قابل استفاده است را نشان می‌دهد.

 • Analysis:
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

شاخص حرص و طمع هر رمز ارز را نشان می‌دهد. با استفاده از این بخش میتوانید جایگاه ارز دیجیتال موردنظر خود و شاخص‌های مرتبط با آن را بررسی کنید.

ثبت نام در کوین مارکت کپ Coinmarketcap.com

ثبت نام در کوین مارکت کپ بسیار آسان بوده و تمامی افراد می‌توانند به صورت رایگان و تنها با چند گام ساده اقدام به ثبت نام کنند؛ برای ثبت نام در کوین مارکت کپ Coinmarketcap و استفاده از امکانات این سایت نظیر لیست علاقه‌مندی‌ها، تحلیل‌ها و… باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا از قسمت بالایی سایت گزینه Sign in (برای ثبت نام) را انتخاب کنید؛ با انتخاب این گزینه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

با وارد کردن ایمیل و انتخاب پسورد دلخواه و انتخاب گزینه Creat an account ثبت نام شما انجام می‌شود.

 1. با انتخاب Creat an account، صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود؛ این بخش به شما می‌گوید که ایمیلی برای تایید حساب به ایمیل وارد شده شما در بخش ثبت نام ارسال شده است که لازم است تایید شود.
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 1. ایمیل ارسال شده به صورت زیر است که با زدن click here to verify account، اکانت شما تایید شده و وارد صفحه اصلی سایت می‌شوید.
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 1. با هدایت به سایت از بخش ایمیل پیغام زیر را مشاهده می‌کنید که به شما اعلام می‌کند ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است.
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com
 1. با ثبت نام در سایت برای وارد شدن در دفعات بعدی کافیست مطابق تصویر زیر بر روی Log in کلیک کرده و با وارد کردن ایمیل و پسورد خود که با آن ثبت نام کرده‌اید وارد حساب کاربری خود شوید.
آموزش وب سایت Coinmarketcap.com

جمع بندی مقاله Coinmarketcap.com

در این مقاله به معرفی سایت کوین مارکت کپ Coinmarketcap .com و معرفی اصطلاحات هر بخش از آن پرداختیم. این سایت به صورت رایگان تمام موارد مربوط به ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و کاربران می‌توانند پس از آنالیز کردن هر رمز ارز اقدام به خرید ارز مورد نظر خود نمایند. همچنین ثبت نام در این سایت بسیار آسان بوده و به راحتی به صورت رایگان می‌توانید در آن ثبت نام کرده و از تمامی خدمات آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *