چیلیز Chiliz (CHZ) – کوین – ارز دیجیتال – رمز ارز

urlfa.com

Chiliz ($CHZ) is the official, exclusive cryptocurrency fuelling the Socios.com fan voting platform – home of the official Fan Tokens for PGS

Juventus &

ارز دیجیتال چیلیز Chiliz CHZ چیست؟

کریپتوکارنسی چیلیز چه می باشد؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال کوین چیلیز

نقد و بررسی ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیلیز Chiliz – اخبار و روزنامه دیجیتال فارسی URLFA

مشخصات رمز ارز چیلیز CHZ

صنعت بلاکچین با سرعت بالایی رونق می‌گیرد. دفتر توزیع شده (منظور بلاکچین) نه تنها در تجارت، بلکه در صنعت سرگرمی بر زمینه‌های مختلف تأثیر گذاشته است. صدها پروژه برای جلب توجه کاربر و همچنین برای برتری نسبت به رقبا رقابت می‌کنند. آنها راه حل‌های نوآورانه و ایده‌های جدیدی را برای استفاده در جامعه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. با دانستن این موضوعات، چیلیز (Chiliz) قطعاً یکی از جالب‌ترین پروژه‌ها در این زمینه است.

هر ارز دیجیتال مورد استفاده متفاوتی دارد و هرکدامشان در تلاشند مخاطبان خاصی را برای دیجیتالی کردن آن جامعه هدف قرار دهند. به همین ترتیب، چیلیز (CHZ) یک ارز دیجیتال مبتنی بر طرفداری است که شامل تعامل طرفداران ورزش در بلاک چین چیلیز می‌شود. در بستر Socios.com، این ارز به عنوان یک ارز دیجیتال بومی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن ورزش دوستان می‌توانند توکن‌های طرفداری تیم‌های خود را با استفاده از کوین چیلیز خریداری کنند.

در این مقاله، ما در مورد مشارکت پلتفرم Socios، و کار آن در زمینه هوادارای ورزشی بحث خواهیم کرد، و تمایلات جدید توکن‌سازی در ورزش‌های معمولی و ورزش‌های الکترونیکی، و همچنین تاریخچه چیلیز و استراتژی کار آن را بررسی خواهیم کرد. پس بدون تلف کردن وقت بیایید ببینیم چیلیز چگونه از بقیه ارزهای دیجیتال خودش را متمایز می‌کند.

چیلیز (CHZ) چیست؟ – تاریخچه اجمالی چیلیز

چیلیز یک ارز دیجیتال برای رویدادها و مکان‌های ورزشی است. علاوه بر آن یک کوین منحصر به فرد برای رای گیری در سایت طرفداران به آدرس Socios.com می‌باشد. این بستر به علاقه مندان به ورزش‌های سنتی و ورزش‌های الکترونیکی این امکان را می‌دهد تا لیست باشگاه‌ها، مسابقات یا مسابقات فردی مورد علاقه خودشان را مدیریت کنند.

اگرچه رسماً در سال 2019 راه اندازی شد، اما ایده ایجاد بستر Socios و زنجیره بلوک چیلیز در سال 2016 ارائه شد. چیلیز توسط الکساندر دریفوس تاسیس شد و امروز این شرکت از بیش از 75 متخصص تجارت از 25 کشور تشکیل شده است و به سرعت در حال گسترش است. چیلیز توکنی است که به منظور اجازه دادن به طرفداران برای حمایت از تیم‌های ورزشی مورد علاقه خود از طریق معاملات مبتنی بر بلاکچین طراحی شده است.

این شرکت می‌خواهد تجربیات روزمره طرفداران را به خود جلب کند و در حال حاضر ابزارهای مبتنی بر بلاکچین را در اختیار برندهای ورزشی و سرگرمی قرار می‌دهد تا بتوانند به راحتی درآمد کسب کرده و با طرفداران و مشتریانشان تعامل داشته باشند.

در یک توییت توسط تیم شرکت، آنها گفتند که “ما این کار را با ایجاد یک لایه خدمات مقیاس پذیر در بالای بلاکچین اثبات اقتدار خود (زنجیره چیلیز) انجام می‌دهیم”.

علاوه بر اینها، چیلیز برای توکن کردن رویدادهای ورزشی یا هر نوع رویداد سرگرمی مناسب است. این یک فناوری دفتر توزیع شده است که برای کاربران عادی راه حل ارائه می‌دهد. به همین دلیل، بستر Socios.com برای تعامل فعال طرفداران با بازیکنان و تیم‌های مورد علاقه‌شان ایجاد شده است. سود اصلی این دارایی این است که طرفداران می‌توانند برای آن دسته از شرکت‌هایی که در Socios.com حضور دارند رای دهند و به تصمیم گیری کمک کنند.

بنابراین، ارز CHZ به عنوان نوعی “سوخت” برای عملکرد این سیستم است. پلتفرم Chilliz در حال حاضر با ده‌ها باشگاه همکاری می‌کند، که از جمله مشهورترین آنها یوونتوس و پاری سن ژرمن است.

ویژگی‌ های چیلیز

چیلیز یک مشکل مهم در صنعت سنتی مدرن و صنعت ورزش الکترونیکی – که همان عدم توانایی هواداران در تأثیرگذاری بر زندگی یک تیم یا باشگاه است – را حل می‌کند. در واقع در حال حاضر، مردم فقط مسابقات را تماشا می‌کنند و فعالیت‌های سازمان را دنبال می‌کنند. حداکثر کاری که آنها می‌توانند انجام دهند حمایت مالی از سازمان و باشگاه (از طریق خرید بلیط – بلیط فصلی – کالا و غیره) یا با روش‌های دیگر است.

Socios حق رای برای هر یک از علاقه مندان به ورزش را به دستش میدهد. این باعث می‌شود طرفداران یک باشگاه (به عنوان مثال، پاری سن ژرمن یا همان یوونتوس) به تصمیمات مهم رای دهند. بلاکچین نتایج کاملا عادلانه‌ای را ارائه می‌دهد. در رشته‌های ورزشی الکترونیکی نیز همین موضوع صادق است.

ایده‌ای که توسط چلیز پیاده‌سازی شده است کاملاً جدید نیست. برخی از باشگاه‌های فوتبال هستند که به هواداران این فرصت را می‌دهند تا در پیشرفت تیمشان تأثیر بگذارند. در میان تیم‌های کمتر مشهور اغلب نمونه‌هایی وجود دارد که تیم عملاً در دست هواداران اداره می‌شوند.

وقتی نوبت به صحبت درباره توسعه دهندگان می‌رسد، باید بگوییم این شرکت متعلق به گروه Maltese Mediarex است که بیش از 15 سال در بازار جهانی سابقه فعالیت دارد.

با اینکه تقریبا 2 سال از عمرش می‌گذرد، چلیز موفق شده است با بسیاری از باشگاه‌های لیگ‌های برتر اروپا همکاری کند. علاوه بر این، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان به طور مستقیم در این پروژه سرمایه گذاری کرده است.

Socios.com چگونه کار می کند؟

صدها سال است که طرفداران ورزش از تیم‌های مورد علاقه خود حمایت می‌کنند و این یک چرخه پایان ناپذیر است.  یک تیم (و یک ورزش به همین دلیل) نمی‌تواند بدون حمایت طرفداران خود زنده بماند. در گذشته، شرکت کنندگان با تشویق  ورزشکاران مورد علاقه خود در زمین بازی، از تیم خود حمایت میکردند. برخی از باشگاه‌های ورزشی حتی شروع به ارائه بسترهایی برای طرفداران خود کردند که در آن آنها میتوانستند شرکت کنند و به بازیکنان مورد علاقه خود رای دهند. این تیم‌ها را قادر به ایجاد تعامل در سطح گسترده تری کرد. با این وجود، هیچ توانایی متدولوژیکی برای اتصال میلیون‌ها نفر در سراسر جهان وجود نداشت و بسیار دشوار بود که ایده‌های هر حامی را بپذیریم و در روند تصمیم گیری، با خیال راحت و شفاف از هر طرفدار مشتاق استقبال کنیم.

حال بیایید در مورد تعامل بین تیم‌های ورزشی و هواداران صحبت کنیم. به نظر می‌رسد چیزی شبیه به این است:

 • این باشگاه لیستی از حوزه‌‌هایی را تعیین می‌کند که هواداران در آنها تصمیم‌های حیاتی میگیرند. به عبارت دیگر، بخشی از اختیارات به افراد عادی منتقل می‌شود.
 • سکوی com تعدادی توکن طرفداری ایجاد می‌کند.
 • هواداران این دارایی‌ها را خریداری می‌کنند و در سایت Socios رأی می‌دهند. هرچه یک نفر توکن طرفداری بیشتری داشته باشد، نظر وی وزن بیشتری در رای گیری دارد.

هر یک از شرکت کنندگان در این بستر با تعداد از پیش تعیین شده‌ای از توکن‌های طرفداری شروع می‌کند. همچنین از شرکت کنندگان دعوت می‌شود ارز دیجیتال CHZ را در قبال توکن‌های طرفداری با نرخ مشخصی مبادله کرده و در رأی گیری شرکت کنند.

همچنین یک سازوکار محافظت داخلی در برابر انحصار وجود دارد. کاربر نمی‌تواند توکن‌های طرفداری را به صورت انبوه خریداری کند. بنابراین، نه افراد و نه سازمان‌ها نمی‌توانند از طریق Socios.com کنترل کاملی بر تیم داشته باشند.

حتی یک توکن طرفداری در این بستر امکان دسترسی به بازار را برای دارنده‌اش فراهم می‌کند. به زبان ساده،  یک دارنده توکن طرفداری می‌تواند با ارائه دارایی برای فروش حق رای خودش، از فروش حق رأی سود ببرد.

اما در اینجا توسعه دهندگان به اصل بازارهای مالی سنتی متوسل شدند. خریداران بالقوه فقط توکن‌های طرفداری با حداقل مقدار را می‌بینند. بالاترین پیشنهاد بعدی فقط در صورت خرید تمام دارایی‌های آن سطح در دسترس خواهد بود.

در اینجا یک مثال ساده برایتان می‌آوریم تا بهتر متوجه شوید: فرض کنید 100 توکن طرفداری برای فروش به قیمت‌های 60 CHZ، ، 30 CHZ و 10 CHZ قرار داده شده است. مشارکت کنندگان در ابتدا پیشنهاد 10 CHZ را می‌بینند. به محض اینکه نقدینگی توکن در این قیمت کامل شد، پیشنهاد 30 CHZ به مشارکت کنندگان نمایش داده می‌شود، و به همین روال برای قیمت‌های بالاتر.

این پروژه از 2 نوع دفتر توزیع شده استفاده می‌کند:

 1. شبکه اتریوم. این  شبکه برای ذخیره داده‌ها در مورد تراکنش‌های مربوط به ارز CHZ استفاده می‌شود.
 2. بلاک چین کمکی برای Socios.com. این بلاکچین شامل سوابق نتایج رای گیری و معاملات مربوط به توکن‌های طرفداری است.

Socios.com برای خرید یا فروش توکن‌های طرفداری در بازار هزینه کارمزد کمی دریافت می‌کند. با این حال، رأی گیری در مورد موضوعات خاص برای همه رایگان است.

مزیت‌ های چیلیز

حال بیایید در مورد مزایای پلت فرم چیلیز صحبت کنیم:

1 – اطلاعات کاملاً معتبر و معاملات شفاف. این پروژه توسط یک شرکت معتبر ثبت شده در اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌شود و با بانک‌های اروپایی همکاری می‌کند. علاوه بر این، نظارت بر فعالیت‌های آن به طور کامل انجام می‌شود. بنابراین، اطلاعات موجود در حسابها کاملاً تأیید شده و در دسترس عموم است. این شفافیت عملیاتی و اعتماد جامعه است که در بازار ICO اهمیت دارد.

2 – نفوذ در بازار. همکاری چیلیز با بسیاری از سازمان برایش خوب تمام شده است. بنابراین، این شرکت چندین مشارکت استراتژیک را در ورزش‌های سنتی و ورزش‌های الکترونیکی و همچنین در بسیاری از مناطق ایجاد کرده است. این پروژه توسط دولت مالت، Playtech (ارائه دهنده بزرگ جهانی خدمات بازی‌های آنلاین)، شخصیت‌های مشهور در صنعت ورزش‌های الکترونیکی و بزرگترین نمایندگان بازاریابی دیجیتال در جنوب شرقی آسیا پشتیبانی می‌شود. چنین همکاری‌هایی پروژه را از نظر نفوذ در بازار جهانی ورزش‌های الکترونیکی تسهیل می‌بخشند.

نقشه راه پروژه

در مورد نقشه راه، از نظر فنی خدمات تقریباً کامل است. با این اوصاف، Socios.com اولین فصل فوتبال، ورزش‌های الکترونیکی و ورزش‌های رزمی مختلط را راه اندازی کرده و تعداد کاربران به تدریج در حال رشد است.

برنامه‌های توسعه دهندگان شامل ارائه بسیاری از موارد جالب است. آنها قصد دارند تعداد کاربران پلت فرم را افزایش دهند. Socios نه تنها توسط تیم‌های مشهور، بلکه میان رده‌های قوی مانند Trabzonspor، Legia یا Young Boys نیز آن را قبول کرده و به آن پیوسته‌اند.

علاوه بر این، ارز دیجیتال CHZ می‌تواند به یک وسیله مبادله تبدیل شود. به همین جهت کارهای موثری برای ادغام ارز با خدمات شخص ثالث در حال انجام است.

اما اولین اقدامات جدی در حال حاضر برداشته شده است. همکاری با منچسترسیتی، اتلتیکو مادرید، یوونتوس و پاری سن ژرمن امید جامعه چیلیز را برای تحقق برنامه‌های توسعه دهندگان تقویت می‌کند. همانطور که می‌بینید، آنها هرگز از اشتیاق بی‌بهره نبودند و مشتاقان زیادی دارند.

تیم توسعه چیلیز

چیلیز توسط افرادی با سال‌ها تجربه ساخته شده است. بیایید شخصیت‌های اصلی تیم را بشناسیم:

 • الکساندر دریفوس مدیر ارشد اجرایی چیلیز و com است. پیش از این، این شخص در پروژه‌های بزرگی مانند Mediartis و Webcity کار کرده بود.
 • Thibaut Pelletier، مدیر ارشد فنی در چیلیز است. پیش از این، او به عنوان مهندس در شرکت‌های تحقیقاتی و صنعت بیگ دیتا کار کرده بود. او همچنین به عنوان مدیر ارشد فناوری در Chilipoker و Spread Research خدمت کرد. او همچنین در تیم‌های Bally Technologies و بازی‌های علمی رهبر تیم بود. او در سال 2018 به تیم چلیز پیوست.
 • ماکس رابینوویچ مدیر ارشد استراتژی در چیلیز است. او در طول حرفه خود، همچنین به عنوان مدیر خلاق در ComboApp و بازاریابی Lead در Freelance کار میکرد.
 • اما دیسکین مدیر روابط عمومی و روابط عمومی چیلیز است. پیش از این، او برای ITV (کانال تلویزیونی انگلیس) کار کرده بود، مدیر روابط عمومی در MTV بود، در گروه اجتماعی Camelot (اپراتور قرعه کشی ملی انگلستان) در زمینه مسائل اجتماعی کار میکرد، در زمینه روابط عمومی به فریلنسرها مشاوره می‌داد و همچنین مسئول شرکت iGaming بود.
 • مگنوس لیندر رئیس مشارکت‌ها و توسعه تجارت در چیلیز است. او بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی دارد و از سال 2007 سمت‌های مدیریتی را عهده دار بوده است. وی همچنین مدیر بازاریابی در باشگاه هاکی روی یخ AIK ISHockey AB و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای در سوئد بود.
 • Fiobian Manicolo مدیر ارشد مالی در چیلیز است. پیش از این، او به عنوان حسابرس در KPMG International و مدیر ارشد مالی در Chilipoker کار کرده بود. وی در سال 2012 به چیلیز پیوست.
 • جید کرایکشانک مدیر ارشد منابع انسانی در چلیز است. او همچنین مسئول جذب کارمندان Pentasia و Betting Connections بود و رئیس فروش Yellow Brick Investments (شرکت سرمایه گذاری) بود.

به طور کلی، تیم کاملاً قابل احترام و عاری از تازه واردان است (همه تیم با تجربه اند).

چیلیز در صرافی‌ها

کوین دیجیتال چیلیز (CHZ) اکنون حدود 0. 8 دلار ارزش دارد. حجم معاملات روزانه از 1 میلیارد دلار فراتر رفته است. طبق وبسایت Coinmarketcap، این توکن جزو 40 توکن برتر بازار است.

این شرکت در سال 2018 بیش از 66 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاری خصوصی برای توسعه پلترفرمش جمع‌آوری کرده است. میزان کل عرضه چیلیز 8.8 میلیارد کوین است، به این معنی که هرچه کاربران بیشتری در این پلتفرم حضور داشته باشند ارزش هر CHZ دو برابر خواهد شد. در حال حاضر، این شرکت در حال کار با حجم بازار حدود 1.4 میلیارد دلار و یک حجم نقدینگی در گردشی معادل با تقریبا 5.4 میلیارد کوین CHZ است.

هنگامی که CHZ در ژوئیه 2019 راه اندازی شد، ارزش آن بسیار پایین بود (0.016 دلار) و قیمت تا زمانی که یوونتوس به این پلتفرم پیوست، هیچ هیاهویی ایجاد نکرد. اما امروز، قیمت هر CHZ تنها بیش از 0.80 دلار است و انتظار داریم که این ارزش خیلی زود به 1 دلار برسد.

به تازگی، تیم‌های فوتبال مانند آث میلان، فورتونا سیتارد، یانگ بویز، آپولون لیماسول، ترابزون اسپور، سین-ترویدنس، نوارا با Socios دست در دست هم داده‌اند و دارند پایگاه طرفداران خود را راه اندازی می‌کنند. این بدان معناست که این پلت فرم در مرحله رشد است و مملو از میلیون‌ها ورزش دوست در سراسر جهان خواهد شد. بنابراین اگر هنوز در حال هودل کردن (اصطلاح معامله گران برای کسانی که بلند مدت سرمایه گذاری می‌کنند) هستید و از خود می‌پرسید چه زمان مناسب برای فروش است، جواب آن: ممکن است به این زودی‌ها نباشد!

چشم انداز پروژه

توسعه دهندگان این پروژه ادعا می‌کنند که این فرصت را برای همه باشگاه‌های ورزشی فراهم می‌کنند تا اقتصاد جدیدی را ایجاد کنند و از طریق آن درآمدزایی کنند و همزمان روابط خود را با هواداران بهبود بخشند. و البته که نمی‌توان با این حقایق موافقت نکرد. علاوه بر این، این شرکت به جای ICO معمولی، پیشنهاد به اصطلاح Fan Token یا همان توکن طرفداری را برگزار کرد. این یک حرکت کاملاً مهم و متمایز کننده است است که باعث برجسته شدن این پروژه از رقبای خود شد. همچنین لازم به ذکر است که برخی از باشگاه‌ها طرفدارانی بیش از جمعیت برخی از کشورهای اروپایی دارند و جوامع بین المللی تمام قاره‌ها را تحت پوشش خود دارند (از قاره‌های دیگر نیر طرفدار دارند). بنابراین، پایگاه‌های طرفداری مثل Socio می‌توانند مکانی ایده آل برای ایجاد ابزاهای جدید اندازه گیری ارزش و مبادله دارایی باشند.

تعامل با طرفداران ورزشی نیز می‌تواند فروش را افزایش دهد. چنین تعاملی می‌تواند کاملاً برای همه طرفها مفید باشد. بنابراین، برای کوین CHZ، باشگاه‌های ورزشی پایگاه‌های طرفداری زیادی را با میلیون‌ها مشتری بالقوه ارائه می‌دهند که به هیچ وجه به غیر از این راه نمی‌توانستند جذب شوند.

از کجا می توانم چیلیز بخرم؟

CHZ در بیشتر صرافی‌های اصلی، به ویژه Binance موجود است، اما هنوزدر نسخه آمریکایی بایننس (نسخه‌ای از بایننس که صرفا برای معملات در آمریکا و توسط شهروندان آمریکا می‌باشد) عرضه نشده است و همچنین در Coinbase نیز در دسترس نیست. این میتواند به معنای افزایش مجدد قیمت آن هنگام ورود به این صرافی‌ها باشد.

نتیجه گیری

حالا بیایید صحبت‌هایمان را خلاصه کنیم. اگرچه پروژه چیلیز بی‌نظیر نیست، اما قطعاً شایسته توجه جامعه است. توسعه دهندگان یک مشکل ساده و اضطراری را انتخاب کردند و خوشبختانه توانستند برای این مشکل یک راه حل واقعاً مفید ارائه کنند. بنابراین، این یک امتیاز بزرگ برای آنها است.

علاوه بر این، ارزهای دیجیتال و پلتفرم Socios از همکاری‌های ذکر شده قبلی با باشگاه‌های برتر مانند منچسترسیتی، یوونتوس و پاری سن ژرمن بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر اینها، این شرکت صرفاً به پیشنهاد خصوصی توکن‌ها متوسل شد و بودجه مورد نیاز برای ایجاد یک پروژه ارز دیجیتال تمام عیار را جمع‌آوری کرد.

اما خطراتی نیز وجود دارد. این احتمال وجود دارد که برخی از تیم‌های مشهور تمایل به حضور در Socios را نداشته باشند. علاوه بر این، هنوز مشخص نیست که طرفداران چگونه غیر از احتکار کردن و قماربازی با کوین‌ها، میتوانند از مشارکت خود درآمد کسب کنند.

اما با توجه به علاقه ثابت مردم به فوتبال و همچنین علاقه روزافزون مردم به ورزش‌های الکترونیکی و ارزهای دیجیتال، با اطمینان می‌توانیم از چشم اندازهای قابل توجه چیلیز صحبت کنیم. به هر حال، جوهره‌ی همه این عوامل می‌تواند پروژه را به همراه غول‌های بازار ارزهای دیجیتال به جریان اصلی بازار وارد کند.