نه بیت کوین بخرید و نه ارز دیجیتال!

نه بیت کوین بخرید و نه ارز دیجیتال urlfa.com

در بازار ارز دیجیتال بعضی از ارزهای دیجیتال هستند که بالای هزار برابر رشد را تجربه کردند، حالا سوالی که این روزها برای افراد مطرح است این می‌باشد که من بیت کوین یا کوین‌های دیگر را در این بازار بخرم؟

اول از همه باید بدانید که آلت کوین یعنی چه؟ در بازار ارزهای دیجیتال ما بیت کوین Bitcoin را داریم و آلت کوین Alt Coin پس آلت کوین‌ها به سایر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین می‌شوند که چهار پارامتر مهم موجود است که ما باید به آن‌ها توجه داشته باشیم تا در سرمایه گذاری خودمان و انتخاب آلت کوین مناسب جهت خرید با دیدی بازتر بتوانیم سرمایه گذاریمان را انجام بدهیم.

پارامتر اول – Altcoin Whitepaper

پارامتر اول این است که حتما با پارامتر Altcoin Whitepaper وایت پیپر مطالعات و تحقیقاتی را در اینترنت داشته باشید اما وایتر پیپر یا کاغذ سفید به چه معناست؟

وایت پیپر درون آن به این اشاره شده است که آن مسئله‌ای که وجود دارد و این ارز دیجیتال راهکاری را که برای حل آن مسئله است شما می‌توانید برید و با توجه به آن چشم انداز و کارایی که دارد انجام می‌دهد بر مبنای آن حرکت می‌کند و عرضه می‌شود بیشتر آشنا شوید و از این جهت در جستجوگر اینترنت یا Browser سرچ یا کلمه وایت پیپر اتریوم جستجو کنید که بیشتر سایت‌های ایرانی این روزها این موضوع را دارند اما اگر چیزی پیدا نکردید بنویسید مثلا Ethereum Whitepaper یا Ripple whitepaper و آن موقع برای شما نتایجی می‌آید و می‌توانید در قبال آن آلت کوین مطالعه نمایید.

پارامتر دوم – ارزش بازار Altcoin

نکته دوم یا پارامتر دوم برای انتخاب آلت کوین مورد نظر جهت سرمایه گذاری ارزش بازار آن آلت کوین Altcoin می‌باشد که به وبسایت Coinmarketcap.com باید مراجعه کنید و می‌توانید رتبه بندی کوین‌ها را بر مبنای بیشترین ارزش بازارشان مشاهده کنید که هر چه قدر ارزش بازار یک آلت کوین بیشتر باشد این نشانه این است که بازار روی آن ارز دیجیتال توافق و تمرکز و نگاه قوی‌تری دارد و احتمالا خیلی از مسائلی که برای خیلی از آلت کوین‌ها وجود دارد و سرمایه گذارها را درگیر خودش می‌کند برای آن آلت کوینی که ارزش بازار بالایی دارد نمی‌شود متصور بود و به خاطر آسوده‌تری می‌توان بر روی آن آلت کوین سرمایه گذاری کرد.

پارامتر سوم – BTC.D

شاخص BTC.D که مخفف Bitcoin Dominance می‌شود یا نفوذ یا غلبه بیت کوین که البته این شاخص می‌آید و شرایط بازار بیت کوین در برابر سایر ارزهای دیجیتال به ما نشان می‌دهد و نموداری است که آن را بر مبنای دانش تحلیل تکنیکال نمودار آنالیز کنید و اگر این نمودار صعودی بودن را در ادامه به شما نمایش بدهد این به این معنی است که بیت کوین قرار است ارزشش بیشتر سایر ارزهای دیجیتال باشد و فعلا در بیت کوین سرمایه گذاری کردن می‌صرفد. اما کاهش رقم این شاخص و تخمین کاهش این نمودار به ما می‌گوید که ارزهای دیجیتال دیگر گزینه‌های مناسب‌تر و پرسودتری جهت سرمایه گذاری هستند که شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت Tradingview.com در بخش جستجوی نماد که نمودار را می‌توانید در آن جا بررسی کنید کلمه BTC.D را جستجو کنید و سپس آن نمودار را آنالیز کنید.

پارامتر چهارم – تحلیل نمودار بیت کوین

نکته آخر یعنی پارامتر چهارم تحلیل نمودار بیت کوین است چرا که این نماد و این دارایی لیدر یا سرگروه این بازار است که اگر بخواهد ریزش کند همانطور که سیکل‌های رونق سایر آلت کوین‌ها می‌توانند رشدهای به مراتب بیشتری را ثبت کنند آن به شما می‌گوید که الان زمانش است که آلت کوین‌ها ریزش خیلی بیشتری را نسبت به بیت کوین از خودشان نشان بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *