افزایش امنیت حساب کاربری بایننس – Binance Security

افزایش امنیت حساب کاربری بایننس - Binance Security - google authenticator urlfa.com

Binance Exchange two step verification

روش های افزایش امنیت حساب کاربری در بایننس

نکات مهمی که اگر درمورد امنیت حساب خود در صرافی ارز دیجیتال مثل بایننس ندانید، ممکن است بلاک شوید یا پول خود را از دست بدهید.

دو روش برای بالا بردن امنیت اکانت یا حساب کاربری در بایننس که بعد از ثبت نام در صرافی بایننس Binance Exchange ما برای بالا بردن امنیت می‌توانیم از دو روش استفاده کنیم.

روش اول

روش اول بدین صورت است که ما شماره تلفن همراه خودمان را در بایننس ثبت کنیم و برای هر بار وارد شدن به حساب کاربری از کد یکبار مصرفی که به موبایل ما استفاده می‌شود، بهره‌گیری نماییم. اما این روش برای ما ایرانی‌ها کاربردی ندارد زیرا که ایران در لیست تحریم صرافی بایننس می‌باشد و ما با شماره موبایل ایرانی نمی‌توانیم داخل این صرافی ثبت نام کنیم.

روش دوم

روش دوم بدین صورت می‌باشد که ما نرم افزار Google Authenticator را بر روی گوشی‌های خودمان نصب و فعال می‌کنیم و آن ایمیلی را که داخل صرافی بایننس ثبت نام کرده‌ایم را به این نرم افزار می‌دهیم و از طریق کدهای یک بار مصرفی که این نرم افزار برای ما ایجاد می‌کند، تایید دو مرحله‌ای را برای خودمان فعال می‌کنیم.

بعد از این که در صرافی بایننس ثبت نام یا Sign up انجام دادیم، اولین سوالی که خود بایننس به صورت خودکار از ما می‌پرسد و حتما از ما می‌خواهد که آن را انجام بدهیم. این است که در واقع امنیت حساب کاربری یا اکانتمان را بالا ببریم. طبق توضیحاتی که خدمت شما دادیم این کار از طریق کدی که به صورت پیامک یا SMS برایمان ارسال می‌شود که این روش برای ما ایرانیان مقدور نیست و استفاده از نرم افزار Google Authenticator که با نام Google Verification نمایش داده می‌شود و باید از این روش ما ایرانیان استفاده کنیم.

برای استفاده از این روش ما فقط کافی می‌باشد که گزینه دوم را انتخاب کنم و به صفحه Enable Google Authenticator منتقل شوم.

  • ابتدا باید نرم افزار Google Authenticator را بر روی موبایلمان نصب کنیم که شما از طریق لینک‌های موجود در پایین صفحه می‌توانید طبق سیستم عامل موبایلتان دانلود نمایید.
  • بعد از نصب نرم افزار Google Authenticator قدم دوم این است کدی که صرافی بایننس (Binance Qr Code) داخل نرم افزار وارد کنیم تا نرم افزار بتواند کدهای یک بار مصرف احزاز هویت دو مرحله‌ای را برای ما انجام بدهد.
  • سپس بعد از این که Qr code را داخل نرم افزار وارد کردیم می‌توانید متوجه شوید که هر سی ثانیه یک بار کدهای جدیدی را برایتان ارسال خواهد کرد. (اما اگر سوال برایتان پیش آمده که چگونه Qr code بایننس را به این نرم افزار اضافه کنیم تنها کافی است بر روی دکمه مثبت در پایین صفحه کلیک کنید و بر روی گزینه Scan a Qr code یا وارد کردن دستی Setup key که کنار Qr code موجود در بایننس برایتان نمایش می‌دهد، می‌باشد.
  • بعد از این که بارکد را اسکن کردیم اکانت بایننس شناسایی می‌شود و کدهای تایید دو مرحله‌ای برایتان نمایش داده خواهد شد.
  • مهم ترین بخش برای امنیت Google Authenticator گزینه سوم می‌باشد که صرافی بایننس از ما می‌خواهد که کد بک آپی که به ما می‌دهد را در یک جایی ذخیره کنید. علت این موضوع بدین صورت است که ما بعد از این که تایید دو مرحله‌ای را با استفاده از نرم افزار Google authenticator بر روی بایننس فعال کردیم برای هر بار لاگین Login و یا وارد شدن به این کد نیازمند هستیم و اگر به هر علتی دسترسی خودمان را نسبت به این نرم افزار از دست بدهیم. تنها راه بازیابی اکانت یا حساب کاربریمان استفاده از کد بک آپ یا کد پشتیبان (Backup code) می‌باشد.
  • مرحله چهارم و آخرین مرحله قسمت Enabled Google Authenticator می‌باشد که من به دو کد برای نهایی سازی امنیت حساب کاربری در بایننس نیاز داریم که یکی کدی است که به ایمیل ارسال می‌شود و دیگری کدی است که در Google Authenticator برای ما ارسال می‌کند.
  • در آخر با وارد کردن کدها در جای مناسبشان گزینه Submit را وارد کنید و امنیت خود را افزایش بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *